Home Language Imprint Terms of Use www.bosch.com    
Bosch Rexroth
Polska
Produkty i rozwiazania
Produkty
Branże produktowe
Branże przemysłu
Akcje promocyjne
Trendy
Dydaktyka
Serwis i reklamacje
Jak kupować
Dokumentacja i narzędzia
Firma
Targi i wydarzenia
Targi i wydarzenia na świecie
Informacje dla dziennikarzy
Praca i kariera
Kontakt
  Contact Contact   Sitemap Sitemap  
image x  

Targi i wydarzenia
Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

„Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” to projekt edukacyjny skierowany do gimnazjalistów zainteresowanych nauką, techniką i wynalazkami.
Organizatorem projektu jest firma Robert Bosch Sp. z o.o.
Tegoroczna, II edycja „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha obejmuje swoim zasięgiem Warszawę i Wrocław.

„Nauka nie musi być nudna” to hasło przewodnie drugiej edycji projektu edukacyjnego skierowanego do publicznych i niepublicznych gimnazjów. II edycja swoim zasięgiem objęła Warszawę, Wrocław i okolice. Celem projektu jest wsparcie edukacji technicznej, popularyzacja wśród młodzieży gimnazjalnej przedmiotów ścisłych, zainteresowanie ich uczelniami technicznymi, jako możliwą ścieżką edukacyjną oraz promocja uzdolnionych technicznie młodych osób.

Projekt dzieli się na dwa etapy. W pierwszym gimnazjaliści będą uczestniczyć w warsztatach kreatywnych, gdzie pod okiem przedstawicieli Studenckich Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej będą zdobywać wiedzę, eksperymentować i majsterkować. Zaangażowane w projekt koła naukowe przygotowały bogatą ofertę warsztatów. Ich uczestnicy dowiedzą się m. in. jak projektować samochody i samoloty, jak to jest być robotem, jak działa widna, co to jest maszyna Rude Goldberga, jak zaprojektować inteligentny budynek i czy można dogonić światło.

W drugim etapie uczniowie w 5-osobowych zespołach będą mieli za zadanie przedstawić pomysł na wynalazek praktycznego urządzenia z takich dziedzin jak: technika motoryzacyjna, technika w domu, technika w ogrodzie. Jury wybierze dziesięć najlepszych projektów do dalszej realizacji przez zespoły. Laureaci konkursu – autorzy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe. W konkursie przewidziane są także nagrody dla pracowni technicznych trzech najlepszych szkół. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Gali Finałowej.

Projekt jest prowadzony pod patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej, Polskiej Akademii Nauk, Urzędu Patentowego RP, Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Włodzimierza Kurnika, Jego Magnificencji Rektora Politechniki Wrocławskiej, prof. dr hab. inż. Tadeusza Więckowskiego, Studenckich Kół Naukowych i mediów.
Warto zobaczyć
Więcej o Akademii Wynalazców
Akademia Wynalazców na facebooku
Zdjęcia z II Edycji Akademii Wynalazców
Znamy laureatów konkursu!
Zdjęcia III edycji konkursu
 
 
go to top of page | Print | Create PDF